morze pomysłów

Są takie podróże, z których nie chce się wracać… To te, gdy skąpani w szczęściu nie liczymy czasu, nie zaprzątamy sobie głowy niczym, co sięga dalej niż to, co teraz i tu. Właśnie z takiej wyprawy powróciłam. Minęła w okamgnieniu, pozostanie w pamięci i na zdjęciach. Trójmiasto + Hel. Już tęsknię!

Processed with VSCOcam with s3 presetProcessed with VSCOcam with s3 presetProcessed with VSCOcam with s3 preset  Processed with VSCOcam with s3 preset  Processed with VSCOcam with s3 presetProcessed with VSCOcam with s3 preset  Processed with VSCOcam with s3 presetBędąc przed dwoma laty na pewnych warsztatach coachingowych, jednych z lepszych nota bene, w jakich miałam okazję uczestniczyć, zmierzyłam się ze świetnym zadaniem. Brzmiało ono mniej więcej tak: wyobraź sobie, że masz na koncie kwotę pieniędzy, która zapewnia tobie byt do końca życia. Na takim poziomie, na jakim chcesz. Co byś wtedy robił/ robiła? Przez kilkanaście minut zastanawiałam się, precyzowałam, co to miałoby być. Co robiłabym przez resztę życia, gdybym znalazła się w takiej sytuacji?

Na wspomnianych warsztatach mieliśmy na znalezienie odpowiedzi piętnaście, może dwadzieścia minut. Pytanie to było jednak dla mnie tak otwierające, że jeszcze przez wiele kolejnych tygodni dopisywałam nowe pomysły. Morze pomysłów! Podczas pobytu w Trójmieście przypomniało mi się ono z dwóch względów… Po pierwsze dlatego, że uświadomiłam sobie, jak bardzo chcę to pytanie puścić dalej w świat, zadać Wam i zachwalać, jaką ma moc- niniejszym to czynię;) Po drugie natomiast z uwagi na moje olśnienie:) Doznałam go będąc na Westerplatte. Gdzieś pomiędzy przystanią, na której wysiadaliśmy ze statku, a pomnikiem, opowiadając Jagodzie historię tego miejsca i rozmawiając o tym, co, jak i dlaczego, poczułam, że ta chwila jest dokładnie wyjęta z tego, o czym pisałam wtedy, podczas warsztatów… Że ta chęć pokazania świata dzieciom jest we mnie tak silna, najsilniejsza ze wszystkich chęci jakie mam;) Mogłabym podróżować z nimi bez końca. Mój żywioł:)))Processed with VSCOcam with s3 preset  IMG_3983 Processed with VSCOcam with s3 preset  Processed with VSCOcam with s3 preset Processed with VSCOcam with e4 preset    IMG_4864 Processed with VSCOcam with s3 presetProcessed with VSCOcam with s3 presetZachęcam do zadania sobie tego pytania, do szukania odpowiedzi. Dla mnie było jednym z ważniejszych pytań i bardzo je sobie cenię. Okazało się cegiełką w budowaniu szczęścia. Polecam!

K.

  One thought on “morze pomysłów

  1. Justyna
    6 Maj 2015 o 7:20 am

    mega pozytywnie!i te fotki – booooskie dziewczyny!

  2. agata
    7 Maj 2015 o 6:47 pm

    Po prostu WOW

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

%d blogerów lubi to: