nie przegap wiosny

Za oknami wiosna, przyroda budzi się do życia:) Bardzo lubię ten czas, gdy wszystko rozkwita, dzień staje się coraz dłuższy a każdy spacer umila cudowny śpiew ptaków. Poczuć zapach wiosny i ten ciepły wiatr we włosach- bezcenne:)))

Przygotowałam dla Was na dziś przypowieść o turystach w autokarze:

„Grupa turystów siedzi w autokarze. Jadą przez cudowną okolicę. W autokarze są zasunięte zasłonki, zatem nikt nic nie widzi. I jak sądzicie, co robią ludzie, którzy siedzą w środku? Głęboko śpią, niektórzy; inni kłócą się o to, kto jest najlepiej ubraną kobietą w autokarze. Kim jest gość, który zajmuje najlepsze miejsce w autokarze? I tak idzie, aż do końca podróży. Nikt z nich nie zobaczy niczego z tej pięknej okolicy.”

Znalazłam tą przypowieść w książce „Odkryć życie na nowo”, spisaną w oparciu o wykład wygłoszony przez de Mello na kilka miesięcy przed śmiercią. W komentarzu do niej autor mówi o tym, jak ogromną część życia większość ludzi spędza na wywieraniu wrażenia na innych. Na upewnianiu się, że nikt ich nie krytykuje, na zdobywaniu aprobaty, czego konsekwencją jest to, że liczni ludzie tak naprawdę nigdy nie żyją.

Tak jest, w większości jesteśmy tego uczeni od kołyski. Ale na szczęście można się tego oduczyć:) Każdy dzień jest nową szansą na to, by próbować, zmieniać, oduczać się tego co nam nie służy, rozwijać się w kierunku, który będzie nam sprzyjał:) Spacerując dziś rano z moją córeczką, rozkoszując się rozkwitającą na moich oczach przyrodą, przyszła mi na myśl przypowieść o turytach w autokarze… Każdy z nas wyrusza właśnie w podróż przez wiosnę. Chcąc nie chcąc- zrobimy to wszyscy bez wyjątku:) Ilu z nas ją dostrzeże? Ilu będzie potrafiło się nią cieszyć?

Zadbaj o to, by nie przespać tego czasu!

zdjęcie-9

Wiosny w sercach Kochani 🙂

K.

  One thought on “nie przegap wiosny

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

%d blogerów lubi to: