poznaj swój potencjał

Czuję, że nieco zaniedbałam w ostatnich dniach moją Planetę… Wszystko za sprawą nieustającej chęci rozwoju;) Otóż uczestniczyłam w szkoleniu. Ciekawym, owocnym, poszerzającym horyzonty i, co najważniejsze, uprawniającym mnie do posługiwania się narzędziem psychometrycznym i przeprowadzania badań, dawania feedbacków. Zadowolona jestem z siebie i dumna, bo egzamin niełatwy a zdany za pierwszym podejściem:)

Żeby przystąpić do szkolenia najpierw sama musiałam przejść badanie osobowości metodą Hogana. Generalnie do wypełnienia miałam trzy kwestionariusze- Kwestionariusz Osobowości Hogana, Badanie Rozwojowe oraz Kwestionariusz Motywów, Wartości i Preferencji. Moje wcześniejsze dość sceptyczne podejście co do prawdziwości wyników tego typu testów zmieniło się po tym, jak zapoznałam się ze swoimi wynikami… Nie będę Was jednak zanudzać tym, jak imponujące mam wskaźniki kreatywności i jak bardzo jestem ambitna (połechtało to nieco moje ego, przyznaję;), skupię się jednak na podzieleniu kilkoma wskazówkami, które mogą Wam pomóc w odkrywaniu swoich talentów, być może w poszukiwaniach nowych ścieżek zawodowych. Zapraszam:)

To, jak postrzegamy swoje zdolności i swój potencjał zawodowy, może być zupełnie nieadekwatne do tego, jaki ten potencjał rzeczywiście jest. Trochę już o tym pisałam przy okazji spotkania z Jackiem Rozenkiem i moich rozważań dotyczących poszukiwania talentu i podążania za nim. Ale dziś nie o tym. Bogatsza o zdobytą w ostatnich dniach wiedzę podpowiem Wam co zrobić, by zmiany w życiu zawodowym były mniej ryzykowne a bardziej skazane na sukces;)

Kiedy po raz pierwszy zetknęłam się z Kwestionariuszem Osobowości, najbardziej zaskoczyła mnie ilość pytań o to, jakie informacje zwrotne dostaję od innych. Szybko okazało się, jaki jest cel tych pytań. Otóż właśnie to, jaki potencjał widzą w nas inni jest dalece bardziej zgodne ze stanem faktycznym niż to, co sami o swoim potencjale myślimy. Pamiętam, że kilka miesięcy temu na warsztatach rozwojowych poznałam pewne ćwiczenie, które może być bardzo pomocne w pozyskaniu upragnionej informacji zwrotnej. Jeśli chcesz poznać swoje mocne strony, nie jesteś jeszcze pewna swojego potencjału- wykonaj je, być może okaże się przełomowe;) Wystarczy przygotować kolację dla swoich przyjaciół i przy tej okazji zapytać ich, jaki potencjał w Tobie widzą? Jakie według nich są Twoje mocne strony, jaki talent w Tobie dostrzegają? Czym według nich powinnaś się zająć, z czym związać swoją zawodową przyszłość?

Zanim podjęłam się zmian w swoim życiu zawodowym, godzinami rozmawiałam z moimi przyjaciółmi, pozyskiwałam wiele bardzo cennych informacji na swój temat. Was również zachęcam do takiej konfrontacji. Pytajcie, poszukujcie, jeśli to nie wystarczy, pomocny może okazać się kwestionariusz. Choć szczerze mówiąc w moim przypadku wyniki badania były bardzo zbieżne z informacjami zwrotnymi udzielanymi mi przez bliskie mi osoby, więc chyba lepiej w tym przypadku zainwestować w smaczną kolację;)

K.

  One thought on “poznaj swój potencjał

  1. agata
    21 listopada 2013 o 10:29 am

    Cieszę się z Twojego powrotu, Felu oraz z tego, że mogę po obudzeniu przeczytać kolejny Twój artykuł:) Bardzo podoba mi się to ćwiczenie z zadaniem pytania bliskim tobie osobom i szczerze powiedziawszy ciekawa jestem odpowiedzi, które dostanę:) A dzisiaj jest dzień życzliwości, więc z tej okazji życzę Tobie pozytywnego, miłego, radosnego dnia i obcowania tylko z dobrymi, życzliwymi i inspirującymi ludźmi!

    • 21 listopada 2013 o 1:36 pm

      Dzień Życzliwości- cudownie!!! Zdecydowanie powinniśmy go obchodzić codziennie;) Buziaki dla Ciebie Agatko!!! I jak zwykle bardzo dziękuję za komentarz:*

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

%d blogerów lubi to: