deklaracja poczucia własnej wartości

A oto, co otrzymałam przed chwilą od mojej przyjaciółki:) Pięknie wpisuje się w temat relacji „ja z ja”. Adze bardzo dziękuję a Wam życzę miłej lektury i serdecznie pozdrawiam:) 

MOJA DEKLARACJA POCZUCIA WŁASNEJ WARTOŚCI

 Jestem sobą.

Na świecie nie ma drugiej takiej osoby jak ja. Niektórzy ludzie są do mnie podobni, ale nie ma drugiej takiej osoby jak ja. Dlatego wszystko, co pochodzi ode mnie, jest mną, sama bowiem dokonałam wyboru.

Wszystko we mnie należy do mnie- moje ciało wraz ze wszystkimi jego ruchami; mój umysł wraz ze wszystkimi jego myślami i pomysłami; moje oczy wraz ze wszystkimi widzianymi obrazami; moje uczucia- jakiekolwiek by były: wściekłość, radość, frustracja, miłość, rozczarowanie i podniecenie; moje usta i wszystkie słowa, które z nich wychodzą: uprzejme, słodkie i szorstkie; odpowiednie i nieodpowiedni, wszystko co robię sobie i innym.

Wszystkie moje fantazje, marzenia, nadzieje i obawy należą do mnie.

Wszystkie moje zwycięstwa i sukcesy oraz porażki i błędy należą do mnie.

Wszystko we mnie należy do mnie, mogę w pełni poznać siebie. Czyniąc tak, z miłością i przyjaźnią traktuję siebie. W ten sposób całą sobą działam w swoim najlepszym interesie. 

Wiem, że mam wiele pytań, bo do końca nie rozumiem siebie, a czasem w ogóle siebie nie znam. Jednak dopóki będę obchodziła się ze sobą z miłością i przyjaźnią, mogę odważnie i z nadzieją szukać brakujących odpowiedzi i dróg, które prowadzą do poznania siebie.

Jakkolwiek wyglądam i brzmię, cokolwiek mówię, robię, myślę i czuję, to jestem ja. Wszystko to jest prawdziwe i pokazuje, gdzie znajduję się w danej chwili.

Gdy później przemyślę sobie, jak wyglądałam i brzmiałam, co powiedziałam, zrobiłam, co myślałam i czułam, może się okazać, że pewne rzeczy uznam za nieodpowiednie.

Mogę odrzucić to, co uznam za nieodpowiednie, zachować to, co uznam za właściwe i poszukać czegoś nowego na miejsce tego, co odrzuciłam.

Widzę, słyszę, czuję, mówię i czynię. Będę w stanie przeżywać, być blisko innych ludzi, działać, dostrzegać sens i strukturę w świecie ludzi i rzeczy, które znajdują się poza mną.

Należę do samej siebie i mogę sama siebie kształtować. 

 

  One thought on “deklaracja poczucia własnej wartości

  1. agata
    18 października 2013 o 2:00 pm

    czułam, że się Tobie spodoba:) buziaki!

    • 18 października 2013 o 3:22 pm

      Twoja intuicja jak zawsze bez zarzutu;) buziaki!

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

%d blogerów lubi to: